PIANO RESULTS

LITTLE FINGER CLASS A

Aricia Soelayman - 1st Prize - download certificate
Aiyanna Eleanor Runtu - 2nd Prize - download certificate
Alicia Susanto - Honorable Mention - download certificate
Annabelle Faith Cainel Ley - 1st Prize - download certificate
Archawin Sujarit - 2nd Prize - download certificate
Avery Helena Huang - 3rd Prize - download certificate
Charmaine Khor Jing Rou - 2nd Prize - download certificate
Clara Alexandra - 3rd Prize - download certificate
Daniella Kelly Prakoso - 3rd Prize - download certificate
Eliezer Rafaeli Setiawan - 1st Prize - download certificate
Emma Young - 3rd Prize - download certificate
Ethan Joseph Linford - 1st Prize - download certificate
Flintwood Richheart Soesanto - 3rd Prize - download certificate
Gareth Ethan Kurniawan - 1st Prize - download certificate
Gwen Cecil Leandra - 2nd Prize - download certificate
Harmoni Pianita Suhari - 2nd Prize - download certificate
Jacqueline Rosemary Rouslie Junior - 1st Prize - download certificate
Jefferson Sandjaja - 3rd Prize - download certificate
Jeremy Ethaniel Jayadi - 1st Prize - download certificate
Jesslyn Olivia Kristanto - 2nd Prize - download certificate
Jocelyn Alexandrina Tanoto - 1st Prize - download certificate
Joelle Victoria Caeli - 3rd Prize - download certificate
Joy Emanuella Sanjaya - 1st Prize - download certificate
Justin Kevin Andika - 3rd Prize - download certificate
Kelly Nicole Liesmana - 1st Prize - download certificate
Lie Alvaro Gavriel - 2nd Prize - download certificate
Mark Arthur Listijosuputro - 3rd Prize - download certificate
Michelle Felice Kiley - 2nd Prize - download certificate
Ng Paak Faye - Honorable Mention - download certificate
Rafael Hanan Susilo - 3rd Prize - download certificate
Reswara Fadhil Lukito - 3rd Prize - download certificate
Rr Gayatri Naura Putri Wiramenggolo - 3rd Prize - download certificate
Sebastian Alvin Kurniawan - 3rd Prize - download certificate
Shadrina Aliya Satria - 2nd Prize - download certificate
Sienna Adhele Hartawan - 2nd Prize - download certificate
Stephanie Yiesha Lim - 3rd Prize - download certificate
Tyaga Samudra Lienardi - 2nd Prize - download certificate
Vallery Tandyo - 3rd Prize - download certificate
Vania Santosa - 3rd Prize - download certificate


LITTLE FINGER B

Ayana Raline Ashalina - 2nd Prize - download certificate
Carson Piers Adityavarna - 3rd Prize - download certificate
Chris Kyle Karim - Honorable Mention - download certificate
Damariva Renata Wijaya - 2nd Prize - download certificate
Gavrillo Niquel Ainsley - 3rd Prize - download certificate
Gianna Faye Tandi - 2nd Prize - download certificate
Hyori Amachi Chandra - 2nd Prize - download certificate
Ivana Gracia Rieva - 3rd Prize - download certificate
Jane Valerie Putra - 3rd Prize - download certificate
Janeeta Rabella Pradipa - 3rd Prize - download certificate
Janice Fredelina Tanjung - 1st Prize - download certificate
Jayden Gerrard Lie - 1st Prize - download certificate
Jeanne Miracle Kinarian - 3rd Prize - download certificate
Jocelyn Frederica Limanjaya - 3rd Prize - download certificate
Kamila Alim - 2nd Prize - download certificate
Karen Widjanarko - 1st Prize - download certificate
Katherine Tjahyadi - 2nd Prize - download certificate
Kayla Jane Wisal - 2nd Prize - download certificate
Kazlyn Valeryn Luwynn - 2nd Prize - download certificate
Kenzo Arya Nyotowijoyo - 2nd Prize - download certificate
Khiew Jing Yang - 2nd Prize - download certificate
Kirin Boonyawat​ - 2nd Prize - download certificate
Marcia Chelsea Gunawan - 3rd Prize - download certificate
Mevaleria Jovita Aurelius - 2nd Prize - download certificate
Michael Kent Lim - 3rd Prize - download certificate
Michael Zio Putra Prasojo - 2nd Prize - download certificate
Michele Hans - 3rd Prize - download certificate
Nicholas Su - 3rd Prize - download certificate
Patrice Achiera Ong - 3rd Prize - download certificate
Prima Kaewthipharat - 3rd Prize - download certificate
Quincy Electra Khoe - 3rd Prize - download certificate
Reign Carlton Konggo Budiman - 1st Prize - download certificate
Reinhart Aiden Ferry - 3rd Prize - download certificate
Samyukta Praful - 3rd Prize - download certificate
Scott Darren Ardhiansyah - 3rd Prize - download certificate
Sean Alistair Setiawan - 3rd Prize - download certificate
Switta Singhdee - 3rd Prize - download certificate
Tiffany Siswadi - 3rd Prize - download certificate
Wedelline Yi - 3rd Prize - download certificate
Yuhang Chan - 3rd Prize - download certificate


LITTLE FINGER C

Aleana Tanojo - 1st Prize - download certificate
Alinda Warathanasin - 3rd Prize - download certificate
Arna Satthamvilai - 3rd Prize - download certificate
Bradley Gevarel Guo - 2nd Prize - download certificate
Brennan Scott Shuy Zi Yi - 3rd Prize - download certificate
Caitlyn Eleanor He - 3rd Prize - download certificate
Calista Ilana Tan - 3rd Prize - download certificate
Carissa Kate Adityavarna - 1st Prize - download certificate
Castle King Sujatmiko - 3rd Prize - download certificate
Charlotte Adelaide Tanoyo - 1st Prize - download certificate
Charlotte Gracelynn Susanto - 2nd Prize - download certificate
Charlotte Madeline Kwok - 2nd Prize - download certificate
Cyrillo Gevio Nindyo - 2nd Prize - download certificate
Elaine Natalie Setiawan - 2nd Prize - download certificate
Emmeline Alesia Wijaya - 1st Prize - download certificate
Freya Venezia Bong - 1st Prize - download certificate
Gevariel Wang - 1st Prize - download certificate
Grant Avery Suryantara - 2nd Prize - download certificate
Gwyneth Madeline Liechelle Fanto - 1st Prize - download certificate
Hafsah - 3rd Prize - download certificate
Jeremy Soetemo - 3rd Prize - download certificate
Jinjuta Laoprapassorn - 3rd Prize - download certificate
John Dominic Tanudjaya - 3rd Prize - download certificate
Jovannie Cheverly Anwar - 1st Prize - download certificate
Kelly Alyse Tanary - 2nd Prize - download certificate
Khadeeja Zara Kalani - 2nd Prize - download certificate
Kioko Angka Wijaya - 2nd Prize - download certificate
Korp-Rak​ Malakorn - 2nd Prize - download certificate
Luke Felix Wirayang - 2nd Prize - download certificate
Luke Warren Winardi - 1st Prize - download certificate
Natasha Prawito - 3rd Prize - download certificate
Ornkamol Erbprasartsook - 3rd Prize - download certificate
Phatnadol Intravichit - 3rd Prize - download certificate
Pintha Intravichit - 3rd Prize - download certificate
Puriya, Rattanawich - 3rd Prize - download certificate
Rita Puangpanbut - 3rd Prize - download certificate
Scarlett Lee Prawiro - 2nd Prize - download certificate
Steven Cahya Wibawa - 2nd Prize - download certificate
Teepabha Kruachottikul - Honorable Mention - download certificate
Winston Caleb Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Xaviera Wika Syarifin - 2nd Prize - download certificate
Yadar Techasrisuko - 3rd Prize - download certificate


EARLY DANCE CLASS

Abyan Raffasya Bastian - 2nd Prize - download certificate
Aiyarad Sanpavat - 2nd Prize - download certificate
Alexandra Irawan - 1st Prize - download certificate
Ayuna Fatima Wijaya - 3rd Prize - download certificate
Bryant Cruzz Soetanto - 3rd Prize - download certificate
Carly Rei Chen - 1st Prize - download certificate
Celline Wisal - 1st Prize - download certificate
Chelsea Alexandra Hermanto - 2nd Prize - download certificate
Clarisse Michaela Wijaya - 2nd Prize - download certificate
Cleo Alexis Sudarman - 2nd Prize - download certificate
Gwen Victoria - 2nd Prize - download certificate
Jocelyn Alexandrina Tanoto - 1st Prize - download certificate
Karenisa Rhea Lesmana - 2nd Prize - download certificate
Kayla Jane Wisal - 2nd Prize - download certificate
Khanza Zanna Aqilah Ashar - 2nd Prize - download certificate
Loretta Jeslyn Kristanto - 2nd Prize - download certificate
Luella May Handrean - 1st Prize - download certificate
Marvino Darrel Widyadhana - 2nd Prize - download certificate
Michella Lim - 2nd Prize - download certificate
Sabrina Violynn Zhou - 1st Prize - download certificate
Supphachok Pounglarplai - 2nd Prize - download certificate
Wong Jia En - 2nd Prize - download certificate
Zoe Olivia Harjadi - 3rd Prize - download certificate


ETUDE CLASS A

Anthony Felix Tanaka - 1st Prize - download certificate
Ayaka Anka Aldana - 1st Prize - download certificate
Bayu Baskoro Satya Sebastian - Honorable Mention - download certificate
Caitlynn Serenity Rayzer - 2nd Prize - download certificate
Clarissa Stefanny - 2nd Prize - download certificate
Dylan Josh Sutanto - 3rd Prize - download certificate
Felishia - 2nd Prize - download certificate
Gilbert Leandro - 3rd Prize - download certificate
Giovanni Angelio Mok - 2nd Prize - download certificate
Hawden - 1st Prize - download certificate
Josheline Ohanna Young - 1st Prize - download certificate
Kimberly Tjahyadi - 2nd Prize - download certificate
Louis Halim - 3rd Prize - download certificate
Rachel Heidi Susilo - 2nd Prize - download certificate
Rychella Sydney Donnelly - 3rd Prize - download certificate
Samuel Aruna Gatidharma - 3rd Prize - download certificate
Shallomica Elang Putri - 2nd Prize - download certificate
Tan Jun Hao - 2nd Prize - download certificate
Vanessa Putri Indrarto - 2nd Prize - download certificate
Viona Lie - 2nd Prize - download certificate

Yeriel Evlandee - 2nd Prize - download certificate
Zuine Tay - 2nd Prize - download certificate


ETUDE CLASS B

Alexandra Irawan - 3rd Prize - download certificate
Andromeda Tjipta Sugito - 2nd Prize - download certificate
Cielo Phillippa Zheng - 2nd Prize - download certificate
Elaina Nicole Lay - 3rd Prize - download certificate
Ellena Jocelyn Lasiman - 2nd Prize - download certificate
Elliot Tjendra - 2nd Prize - download certificate
Gregorius Evangelo Christophorus Huang - 3rd Prize - download certificate
Isabelle Emmelyn Angdjaja - 3rd Prize - download certificate
Janice Vanessa Zhang - 3rd Prize - download certificate
Jocelyn Alexandrina Tanoto - 1st Prize - download certificate
Kevin Nugroho - 3rd Prize - download certificate
Libby Videllyne - 2nd Prize - download certificate
Mikhel Aaron Bin Mohd Shahazwan - 3rd Prize - download certificate
Nicholas Melvern Nianto - 3rd Prize - download certificate
Rochella Glorya Winslow - Honorable Mention - download certificate
Ruella Aruni Untoro - Honorable Mention - download certificate
Selena Jadyn Budiarto - 1st Prize - download certificate
Wilson Lee Sulistio - 3rd Prize - download certificate
Wong Li Teng - 1st Prize - download certificate
Yoshie Honda - 2nd Prize - download certificate
Zoey Zhang - 2nd Prize - download certificate


SONATINA CLASS

Adeline Valencia Tri Octaviana - 2nd Prize - download certificate
Afandi Christiawan - 2nd Prize - download certificate
Cedric Gregory Maximillian Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Chai Zhe Dong - 3rd Prize - download certificate
Christopher Alfian Lim - 2nd Prize - download certificate
Claire Zoe Suharto - 3rd Prize - download certificate
Cleo Alexis Sudarman - 2nd Prize - download certificate
Darlene Gwendolyn Hope Rovelin Saragih - 2nd Prize - download certificate
Edric Marsson Yeohardi - 2nd Prize - download certificate
Elisha Kee Ern Shuen - 3rd Prize - download certificate
Genevieve Annabeth Christian - 3rd Prize - download certificate
Gisela Evangeline Crescencia Huang - 3rd Prize - download certificate
Gracelyn Lawrence - 2nd Prize - download certificate
Joan Annette - 1st Prize - download certificate
Juan Hubert Huang - 2nd Prize - download certificate
Kendrick Tedjakusuma - 2nd Prize - download certificate
Kimberly Chantal Ho - 2nd Prize - download certificate
Lovely Catherine Precious Sie - 1st Prize - download certificate
Madeleine Desiree Hutabarat - 2nd Prize - download certificate
Madeleine Valerie Tay - 2nd Prize - download certificate
Margaretha Serena Adiwijaya - 2nd Prize - download certificate
Micheline Galina Wibisono - 3rd Prize - download certificate
Ming Mongkon - Honorable Mention - download certificate
Richelle Evelyn - 1st Prize - download certificate
Sean Kenneth Hudyana - 2nd Prize - download certificate
Sean Peter Setiawan - 2nd Prize - download certificate
Thunjira Jutatreeraparp - 1st Prize - download certificate
Wiryateja Christiawan - 2nd Prize - download certificate


DUET CLASS

Amanda Taslilm & Aurelia Valencia - 2nd Prize - download certificate
Catherine Emilianna Chahyadi & Kielle Keilley - 2nd Prize - download certificate
Fellicia Lawrence & Nicholas Lawrence - 1st Prize - download certificate
Presencia Angkasa & Elvelinz Angkasa - 2nd Prize - download certificate
Ravenant Putero Utomo & Fortner Putero Utomo - 3rd Prize - download certificate
Waris Sukontapatipark & Pratchayakorn Yata - 1st Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 1-2 A

Abigail Chloey Soetanto - 2nd Prize - download certificate
Aldrick Dylan Lee - 2nd Prize - download certificate
Althaf Rahan Andri - 3rd Prize - download certificate
Alysse Wych Howen - 3rd Prize - download certificate
Amanda Grace Pantou - 2nd Prize - download certificate
Antonius Aditya Tristanada - 2nd Prize - download certificate
Caitlyn Jessyca Sutanto - 2nd Prize - download certificate
Catherine Tanoerahardjo - 3rd Prize - download certificate
Charleen Claudy Zhang - 2nd Prize - download certificate
Cherryl Lecia Liauw - 2nd Prize - download certificate
Davin Josh Sutanto - 2nd Prize - download certificate
Gabriella Jenice Yohana Tjiang - 2nd Prize - download certificate
Giselle Christinalie - 2nd Prize - download certificate
Hillary Aurelia Yong Wijaya - 1st Prize - download certificate
Hon Yun Xin - 3rd Prize - download certificate
Howard Valero Hansen - 3rd Prize - download certificate
Jacqueline Laurelle Efendy Soen - 3rd Prize - download certificate
Kaira Hwang - 2nd Prize - download certificate
Kayleen Queenie Tan - 1st Prize - download certificate
Keira Tandjoeng Miller - 3rd Prize - download certificate
Kenisha Raymia Djamal - 3rd Prize - download certificate
Kenzo Henderson Lim - 2nd Prize - download certificate
Kimora Aleena Zahra - 1st Prize - download certificate
Manuel Christiano Jerikho Santoso - 2nd Prize - download certificate
Michelle Victoria Nadinov - 2nd Prize - download certificate
Monsichawee Sukeatkul - 2nd Prize - download certificate
Nicholas Kevin Hendarto - 1st Prize - download certificate
Rania Alim - 3rd Prize - download certificate
Regina Kirana Devi - 1st Prize - download certificate
Richardo Nathanael Halim - 2nd Prize - download certificate
Rooney Rafael Zhuo - 3rd Prize - download certificate
Selena - 3rd Prize - download certificate
Sodip Victor Manik - 3rd Prize - download certificate
Sofia Camille Gunawan - 3rd Prize - download certificate
Thursina Maulidiyah - 3rd Prize - download certificate
Winston Alfredo Wiandra - 1st Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 1-2 B

Addison Harper Hur - 3rd Prize - download certificate
Aixellyn Beryl Tay - 2nd Prize - download certificate
Alessia Maura Halim - 1st Prize - download certificate
Alicia Sundjoto - 2nd Prize - download certificate
Alikha Clemira Andri - 3rd Prize - download certificate
Anthonie Eveson Candra - 3rd Prize - download certificate
Bagas Wikantyoso - Honorable Mention - download certificate
Callie Adeline Utama - 2nd Prize - download certificate
Caylin Lee Sentono - 1st Prize - download certificate
Denzel Kwanmas - 2nd Prize - download certificate
Dong Anze - 3rd Prize - download certificate
Gemma Aoki - 2nd Prize - download certificate
Isaac Julian Asni - 2nd Prize - download certificate
Jaeson Suteno - 2nd Prize - download certificate
James Budianto - 3rd Prize - download certificate
Joanne Widjanarko - 2nd Prize - download certificate
Kalysha Kelynn Kwanso - 2nd Prize - download certificate
Karen April Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Kayla Jane Wisal - 2nd Prize - download certificate
Keegan Bennedict Kwetan - 2nd Prize - download certificate
Keith Thomas Barasilan - 3rd Prize - download certificate
Kevin Artadjaja - 2nd Prize - download certificate
Keyva Carmeline Santoso - 2nd Prize - download certificate
Lucas Leong Jun Hin - 3rd Prize - download certificate
Lucas Saw Jin Xuan - 3rd Prize - download certificate
Michella Hartomo - 3rd Prize - download certificate
Nadia Yuan Jayanata - 2nd Prize - download certificate
Neeranara Chongkriengkrai - 2nd Prize - download certificate
Nikolas Adhyatma Kartawijaya - 3rd Prize - download certificate
Raphael Dylan Krismanto - 3rd Prize - download certificate
Renata Evalina - 2nd Prize - download certificate
Selina Su - 1st Prize - download certificate
Sophia Shalommetha Santoso - 2nd Prize - download certificate
Stefany Djilian Larasati - 3rd Prize - download certificate
Valerie Nediva Tantra - 1st Prize - download certificate
Wilson Lee Sulistio - 2nd Prize - download certificate
Zephranuel Teo - Honorable Mention - download certificate


PERFORMANCE GRADE 3-4 A

Annette Jane Liono - 2nd Prize - download certificate
Azkanio Theophilus Santosa - 2nd Prize - download certificate
Callie Soedibjo - 3rd Prize - download certificate
Chong Hui Xin - 3rd Prize - download certificate
Clarissa Anastasia Santoso - 2nd Prize - download certificate
Clarissa Virginia Tanaya - 3rd Prize - download certificate
Darren Kwanmas - 2nd Prize - download certificate
Debee Chan - 1st Prize - download certificate
Erlin Yulistia - 3rd Prize - download certificate
Ernest Clarence Gunawan - 3rd Prize - download certificate
Ester Mende Julia Manik - Honorable Mention - download certificate
Ferdinand Immanuel Suyanto - 2nd Prize - download certificate
Fortner Putero Utomo - 2nd Prize - download certificate
Gracella Belinda Phen - 3rd Prize - download certificate
Isabelle Zhuo - 2nd Prize - download certificate
Jessica Chloe Anjaya - 2nd Prize - download certificate
Josia Nelson Hadi - 2nd Prize - download certificate
Kathlynn Annabell Lie - 1st Prize - download certificate
Keisya Taliana Chao - 3rd Prize - download certificate
Kelly Shania Hui - 2nd Prize - download certificate
Kezia Angelina - 2nd Prize - download certificate
Margaret Kaylin Wibisono - 2nd Prize - download certificate
Nashya Faye Yudhistira - 2nd Prize - download certificate
Nathania Prawito - 2nd Prize - download certificate
Nattakrita Satawaytin - Honorable Mention - download certificate
Pratistha Kamidia Anindita - 3rd Prize - download certificate
Queensyla Valerie Hansen - 2nd Prize - download certificate
Ravenant Putero Utomo - 2nd Prize - download certificate
Ryan Joseph Lim - 2nd Prize - download certificate
See Kai Xuan - 3rd Prize - download certificate
Vanessa Floryncia Hartono - 2nd Prize - download certificate
William Felix Peterson - 1st Prize - download certificate
William Jacobson Manurung - 3rd Prize - download certificate
Zhang Xin Ai - 3rd Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 3-4 B

Adrienne Inezza Supono - Honorable Mention - download certificate
Ashley Garcia - 3rd Prize - download certificate
Audrey Felysse Abetnego - 1st Prize - download certificate
Chia Yenees - 2nd Prize - download certificate
Davina Quisha Sianturi - 3rd Prize - download certificate
Elizabeth Kayleen Setiobudi - 2nd Prize - download certificate
Evelyn Aurelia Tio - Honorable Mention - download certificate
Felice Macayla Muntono - 1st Prize - download certificate
Francesco Edyth Lim - 3rd Prize - download certificate
Iris Araceli Ma - 2nd Prize - download certificate
Jacob Alexander Mulja - 2nd Prize - download certificate
Janetta Yessenia Djumantoro - 1st Prize - download certificate
Jason Alexander Haw - 1st Prize - download certificate
Jill Dominique Arucca - 1st Prize - download certificate
Keagan Bryson Kurniawan - 2nd Prize - download certificate
Kelyss Keana Kwanso - 3rd Prize - download certificate
Kezia Grace Angelicha - 2nd Prize - download certificate
Kiera Kirani Ayu Pramasty - 3rd Prize - download certificate
Liam Jaden Syauta - 2nd Prize - download certificate
Olivia Grace Widjaja - 2nd Prize - download certificate
Phil Jinxie - 2nd Prize - download certificate
Phoenix Alma Liel - 2nd Prize - download certificate
Raelene Michelina Budiman - 3rd Prize - download certificate
Shannon Crystallyn Zhou - 1st Prize - download certificate
Sherice Levie Tedjakusuma - 1st Prize - download certificate
Sofia Karuna Nyotowijoyo - 1st Prize - download certificate
Steven Dharmawan - 2nd Prize - download certificate
Zovia Tay - 2nd Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 5-6 A

Annabelle Candra Renata - 3rd Prize - download certificate
Antonius Andy Martono - 2nd Prize - download certificate
Arcenio Theophilus Santosa - 2nd Prize - download certificate
Aurelia Theophilla Santosa - 3rd Prize - download certificate
Axel Joey - 3rd Prize - download certificate
Beatrice Putri Winata - 2nd Prize - download certificate
Caleb Timothy Rayzer - 3rd Prize - download certificate
Catherine Sarah Manurung - 3rd Prize - download certificate
Charline - 2nd Prize - download certificate
Chelsea Angelica Hartono - 1st Prize - download certificate
Christopher Leonard Satyanegara - 1st Prize - download certificate
Dilys Huey Wern Wong - 2nd Prize - download certificate
Emiko Tjitro - 2nd Prize - download certificate
Evan Benaya Valiant - 1st Prize - download certificate
Florence Emmanuelle Dillianov - 2nd Prize - download certificate
Gideon Clarence Goshen - 2nd Prize - download certificate
Grace Elizabeth Liono - 2nd Prize - download certificate
Hovan Mac Chen - 3rd Prize - download certificate
Jeremiah Sebastian Tan - 2nd Prize - download certificate
Jessica Poerwanto - 2nd Prize - download certificate
Jessie Marchella - 2nd Prize - download certificate
Jesslyn Halim - 2nd Prize - download certificate
Josephine Aurelia Isjwara - 1st Prize - download certificate
Kenrich Thierry Santosa - 1st Prize - download certificate
Mahasamutr Punjapaphawin - 2nd Prize - download certificate
Matteo Harren Cioso - 2nd Prize - download certificate
Natasha Adeline - 1st Prize - download certificate
Nathania Vallerie Suryanto - 2nd Prize - download certificate
Rachel - 2nd Prize - download certificate
Rachel Emily Yeo - 2nd Prize - download certificate
Verline Liyanto - 2nd Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 5-6 B

Albert Su - 1st Prize - download certificate
Bhimasena Arsa Narendra - 2nd Prize - download certificate
Carydee Harlow Herlambang - 2nd Prize - download certificate
Catherine Blessed Dinata - 1st Prize - download certificate
Chung Chung Candra - 2nd Prize - download certificate
Clarencya Nathania Fang - 2nd Prize - download certificate
Darlene Gwendolyn Hope Rovelin Saragih - 2nd Prize - download certificate
Edward William Juwono - 1st Prize - download certificate
Evelyn Claire Sanjaya - 1st Prize - download certificate
Fairyna Kosasih - 1st Prize - download certificate
Felishia - 1st Prize - download certificate
Fiona Adeline Budijanto - 1st Prize - download certificate
Given Nicholas Sutanto - 2nd Prize - download certificate
Grace Christinalie - 2nd Prize - download certificate
Gregorius Axel Gauthama - 1st Prize - download certificate
Hannah Jesslyn - 1st Prize - download certificate
Hillary Howie Lymnois - 1st Prize - download certificate
James Wilson Tjioe - 1st Prize - download certificate
Jeanne Alice Kurniawan - 1st Prize - download certificate
Joaqueen Berenice Raihan - 1st Prize - download certificate
Kaycee Alexis Soetedjo - 2nd Prize - download certificate
Kaylee Adrienne Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Leem Jia En - 2nd Prize - download certificate
Letizia Celine Isjwara - 2nd Prize - download certificate
Letizia Celine Isjwara - 3rd Prize - download certificate
Liany Patricia Koeswadi - 1st Prize - download certificate
Melody Wisdom Oei - 2nd Prize - download certificate
Michelle Tanaya - 2nd Prize - download certificate
Naomi Kaitlyn - 2nd Prize - download certificate
Rachel Heidi Susilo - 1st Prize - download certificate
Sophie Madeline Tampian - 2nd Prize - download certificate
Trixie Osanna Kho - 2nd Prize - download certificate
Victoria Hanna Alexis Purnomo - 1st Prize - download certificate
Zoey Tay - 3rd Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADE 7-8

Adeline Theodora - 2nd Prize - download certificate
Aimee Haryono Hudibjo - 2nd Prize - download certificate
Braven Adriano Ferry - 1st Prize - download certificate
Chaz Tyler - 2nd Prize - download certificate
Eligius Rolando Candra Hoo - 2nd Prize - download certificate
Eugenia Felisha Aurelius - 2nd Prize - download certificate
Giselle Liauw - 1st Prize - download certificate
Gloria Valerie Lim - 2nd Prize - download certificate
Jing Yi Lau - Honorable Mention - download certificate
Karen Alexa Hartanto - 1st Prize - download certificate
Kevin Efraqueza Sugiono - 2nd Prize - download certificate
Michael Stevenson Ong - 2nd Prize - download certificate
Michelle Limantara - 1st Prize - download certificate
Piti Rojlertjanya - 2nd Prize - download certificate
Qin Yan Chan - 3rd Prize - download certificate
Sharon Christophera Kusuma - 1st Prize - download certificate


DIPLOMA CLASS

Bryan Deidrick Kho - 2nd Prize - download certificate
Calista Christalyn Santoso - 1st Prize - download certificate
Dharma Yuartha - 1st Prize - download certificate
Evelyn Conelly Theisjen - 1st Prize - download certificate
Jasmine Sanjaya - 2nd Prize - download certificate
Natasha Cendrawan - 2nd Prize - download certificate


BAROQUE PERIOD CLASS

Audrey Gotama - 2nd Prize - download certificate
Chai Zhe Feng - Honorable Mention - download certificate
Claire Audrey Sudarman - 2nd Prize - download certificate
Kelly Shania Hui - 3rd Prize - download certificate
Kiera Keitarro - 1st Prize - download certificate
Shannon Crystallyn Zhou - 3rd Prize - download certificate
Tan Ke Yi - 2nd Prize - download certificate
Thalia Winata - 2nd Prize - download certificate
Theresia Elsa Heidiana - 3rd Prize - download certificate
Theresia Tyara Enrika - 2nd Prize - download certificate
Valnetta Serafina Kwintarya - 1st Prize - download certificate
Yuniasri Maya Aisyah - 2nd Prize - download certificate


CLASSICAL PERIOD CLASS

Aurelia Valencia - 2nd Prize - download certificate
Catherine Emilianna Chahyadi - 3rd Prize - download certificate
Cazton Sean Li - Honorable Mention - download certificate
Claire Audrey Sudarman - 2nd Prize - download certificate
Cornelius Carlton Chandra - 2nd Prize - download certificate
Gracelyn Christabel Halim - 1st Prize - download certificate
Jennifer Ardelle Karo Karo Fernandez - 2nd Prize - download certificate
Jill Annabel Budiono - 1st Prize - download certificate
Jovine Freia Iskandar - 1st Prize - download certificate
Kathleen Angelina - 3rd Prize - download certificate
Kielle Keilley - 2nd Prize - download certificate
Kiera Keitarro - 1st Prize - download certificate
Matthew Edrik Jubilee - Honorable Mention - download certificate
Naomi Chiuward - 2nd Prize - download certificate
Napasorn Sripan - 2nd Prize - download certificate
Shannon Melody Singopranoto - 2nd Prize - download certificate
Steven Gusti Hutama - 3rd Prize - download certificate
Tan Yi Hwai - 2nd Prize - download certificate
Wilbert Leonard Harriman - 3rd Prize - download certificate
Winson Lim - Honorable Mention - download certificate
Yunica Chan - 2nd Prize - download certificate


ROMANTIC PERIOD CLASS A

Barid Hafizhaturislah Tarmono - 2nd Prize - download certificate
Belinda Tonggoredjo - 3rd Prize - download certificate
Catherine Sarah Manurung - 3rd Prize - download certificate
Clarinda Eklesia Kurniawan - 2nd Prize - download certificate
Dylan Maurice Christanto - 2nd Prize - download certificate
Edward Chandra - 2nd Prize - download certificate
Emily Yongnardi - 2nd Prize - download certificate
Felice Angel Lim - 3rd Prize - download certificate
Felicia Santoso - 2nd Prize - download certificate
Felicia Tan Harina - 2nd Prize - download certificate
Fellicia Lawrence - 2nd Prize - download certificate
Gloria Valerie Lim - 3rd Prize - download certificate
Ian Benedict Wu - 3rd Prize - download certificate
Isabel Arwen Kurniawan - 2nd Prize - download certificate
Jessica Ariella Tju - 2nd Prize - download certificate
Jesslyn Pangestu - 2nd Prize - download certificate
Joycelyne Cahyadie Soh - 2nd Prize - download certificate
Leequeenza Moonzella Pearly - 2nd Prize - download certificate
Nadia Sativa - 2nd Prize - download certificate
Pariss - 3rd Prize - download certificate
Richelle Evelyn - 2nd Prize - download certificate
Shannon Melody Singopranoto - 1st Prize - download certificate
Tay Jia Le - 3rd Prize - download certificate
Thalia Winata - 2nd Prize - download certificate
Yi De Lim - 2nd Prize - download certificate
Yuan Zhi Yong - 2nd Prize - download certificate


ROMANTIC PERIOD CLASS B

Adrian Matthew Hartono - 2nd Prize - download certificate
Alexandra Irawan - 3rd Prize - download certificate
Cecilia Zea Putri Prasojo - 2nd Prize - download certificate
Chloe Mikaella Kho - 1st Prize - download certificate
Eiden Kenneth Ongkoharjo - 1st Prize - download certificate
Ellena Crista Then - 2nd Prize - download certificate
Ellise Tenggara - 2nd Prize - download certificate
Eunike Libby Budiman - 3rd Prize - download certificate
Hannah Jesslyn - 2nd Prize - download certificate
Iris Araceli Ma - 2nd Prize - download certificate
Jesslyn Felicia - 3rd Prize - download certificate
Jesslyn Ivanka Wu - 2nd Prize - download certificate
Jeumpa Phonnaqiya - 3rd Prize - download certificate
Jollyn Felicia Wong - 3rd Prize - download certificate
Leequeency Starzella Joylin - 3rd Prize - download certificate
Monica Caroline Venna - 2nd Prize - download certificate
Naomi Kaitlyn - 3rd Prize - download certificate
Nathanael Chandra - Honorable Mention - download certificate
Nicole Kaligis - 2nd Prize - download certificate
Queensha Fionna Adelynn Pakpahan - 3rd Prize - download certificate
Shannon Crystallyn Zhou - 3rd Prize - download certificate
Stefany Richelle Christabella - 3rd Prize - download certificate


20th-21st CENTURY CLASS A

Alveria Evangeline Sutandharu - 2nd Prize - download certificate
Cecilia Zea Putri Prasojo - 2nd Prize - download certificate
Christiana Albertha Widjaja - 3rd Prize - download certificate
Claire Audrey Sudarman - 2nd Prize - download certificate
Debee Chan - 2nd Prize - download certificate
Evelyn Gracia Ferry - 1st Prize - download certificate
Evelyn Gracia Zhuo - 3rd Prize - download certificate
Federer Edwen Gan - 2nd Prize - download certificate
Felice Marvella Kusmana - 2nd Prize - download certificate
Gloria Christinalie - 2nd Prize - download certificate
Gwenli Surya Tjandra - 2nd Prize - download certificate
Jacqueline Claresta Gani - 1st Prize - download certificate
Jeslyn Victoria Lim - 2nd Prize - download certificate
Kelly Shania Hui - 2nd Prize - download certificate
Keylin Candra - 2nd Prize - download certificate
Kiera Keitarro - 1st Prize - download certificate
Lia Ristiyana - 3rd Prize - download certificate
Michelline Ananda Moetiara - 1st Prize - download certificate
Ng Hoong Nie - 2nd Prize - download certificate
Teresa Samantha Satyanegara - 1st Prize - download certificate
Thalia Winata - 1st Prize - download certificate
William Jacobson Manurung - 2nd Prize - download certificate


20th-21st CENTURY CLASS B

Anthonie Eveson Candra - 2nd Prize - download certificate
Bianca Takira Tjokro - 2nd Prize - download certificate
Callista Kertalesmana - 1st Prize - download certificate
Charice Elleanore Konggo Budiman - 1st Prize - download certificate
Edwyn Ryanson Zhuo - 2nd Prize - download certificate
Elliot Tjendra - 2nd Prize - download certificate
Elysia Tonggoredjo - 2nd Prize - download certificate
Flincelly Eufracia Gan - 2nd Prize - download certificate
Jennise Tiana Suwono - 1st Prize - download certificate
Jesslyn Ivanka Wu - 1st Prize - download certificate
Jocelyn Alexandrina Tanoto - 1st Prize - download certificate
Jolyne Alexa Tanudjaya - 2nd Prize - download certificate
Kenzo Henderson Lim - 2nd Prize - download certificate
Kevin Artadjaja - 2nd Prize - download certificate
Kezia Grace Angelicha - 1st Prize - download certificate
Luella May Handrean - 1st Prize - download certificate
Michelle Aileen Harjarudra - 1st Prize - download certificate
Nathasia Djong - 1st Prize - download certificate
Phoenix Alma Liel - 2nd Prize - download certificate
Pranindya Dasha Pujihatma - 2nd Prize - download certificate
Zivana Farradiva Azzahra - 2nd Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS A

Aizhou Wu - 3rd Prize - download certificate
Articha Satavatin - 3rd Prize - download certificate
Caelum Ezekiel Zheng - 1st Prize - download certificate
Freya Venezia Bong - 2nd Prize - download certificate
Gwyneth Madeline Liechelle Fanto - 2nd Prize - download certificate
Iris Araceli Ma - 1st Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS B

Clary Viltan - 3rd Prize - download certificate
Celline Wisal - 2nd Prize - download certificate
Elijah Javier Soetanto - 2nd Prize - download certificate
Mary Kate Onggowijoyo - 1st Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS C

Callista Kertalesmana - 1st Prize - download certificate
Catherine Emilianna Chahyadi - 2nd Prize - download certificate
Clive Terrence Wijaya - 1st Prize - download certificate
Elliot Tjendra - 2nd Prize - download certificate
Fellisca Stefany - 2nd Prize - download certificate

Janet Hong - 3rd Prize - download certificate

Jeffren Leliga - 1st Prize - download certificate
Libby Videllyne - 2nd Prize - download certificate
Rachel Catherine Lee - 3rd Prize - download certificate
Thunjira Jutatreeraparp - 1st Prize - download certificate
Yap Ann Tung - Honorable Mention - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS D

Chong Hui Xuan - Honorable Mention - download certificate
Chong Hui Yue - 3rd Prize - download certificate
Claire Audrey Sudarman - 3rd Prize - download certificate
Cornelius Carlton Chandra - 2nd Prize - download certificate
Gavrilla Vanya Princelle - 1st Prize - download certificate
Jefferson Harrison Suryawan - 2nd Prize - download certificate
Khiew Jing Xuan - Honorable Mention - download certificate
Liana Yilan Tavolacci - Honorable Mention - download certificate
Naomi Chiuward - 2nd Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS E

Nathanael Joseph Setiawan - 1st Prize - download certificate
Richelle Evelyn - 2nd Prize - download certificate
Sutra Cahaya Wijaya - 3rd Prize - download certificate
Wendy Wang - 1st Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS F

Alicia Danielle Kho - 1st Prize - download certificate
Calissa Christella Santoso - 2nd Prize - download certificate
Cathelyn Hanna Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Celine Charlotte Christdinova Wijaya - 1st Prize - download certificate
Hannah Tang Ziyin - 3rd Prize - download certificate
Kezia Kristianti - 2nd Prize - download certificate
Kiera Keitarro - 1st Prize - download certificate
Tiffany Audrey Purnomo - 3rd Prize - download certificate