VIOLIN RESULTS

PERFORMANCE GRADES 1-2

Adelaide Loo - 2nd Prize - download certificate
Alexander Kyle Hudyana - 2nd Prize - download certificate
Angeline Carina Soeharso - 3rd Prize - download certificate
Angeline Lainardy - 3rd Prize - download certificate
Charlene Janette Wibawa - 2nd Prize - download certificate
Daniella Kelly Prakoso - 2nd Prize - download certificate
Erin Clementine Hartono - 1st Prize - download certificate
Fadilah Sekardadu Aisyah - 2nd Prize - download certificate
Janeline Mikha Seymoure - 3rd Prize - download certificate
Joanna Lee - 3rd Prize - download certificate
Kanya Charmaine Irwanto - 3rd Prize - download certificate
Kayla Aulia Puspita Dewi - 3rd Prize - download certificate
Kaylee Jazel Chan - 3rd Prize - download certificate
Kiersten Jevae Chan - 3rd Prize - download certificate
Livina Zoe Tan - 3rd Prize - download certificate
Naehan Siahaan - 1st Prize - download certificate
Nathan Alverino Astono - 3rd Prize - download certificate
Nazhifa Shanum - Honorable Mention - download certificate
Nichole Valeria Sunyoto - 3rd Prize - download certificate
Rachel Patricia Silalahi - 2nd Prize - download certificate
Sanny Lim - 3rd Prize - download certificate
Shania Lim - 3rd Prize - download certificate
Syahirah Yasmin - 3rd Prize - download certificate
Violani Julia - 3rd Prize - download certificate
Zanetta Odelia Ie - 2nd Prize - download certificate


PERFORMANCE GRADES 3-4

Celine Callista Lim - 2nd Prize - download certificate
Gracella Natalia - 3rd Prize - download certificate
Jeanice Olivia Gunawan - 2nd Prize - download certificate
Jesslyn Claresta Prayogo - 1st Prize - download certificate
Kayson Angelo Yauw - 2nd Prize - download certificate
Kezia Angelina - 2nd Prize - download certificate
Margaret Kaylin Wibisono - 2nd Prize - download certificate
Melody Wisdom Oei - 2nd Prize - download certificate
Nayla Audriana Perangin Angin - 3rd Prize - download certificate
Valescha Trixie Wijaya - 2nd Prize - download certificate
Yosafat - 2nd Prize - download certificate

 


PERFORMANCE GRADES 5-6

Alice Giang - 1st Prize - download certificate
Arella Hedya Euginia - 1st Prize - download certificate
Bennet Ethan Winoto - 2nd Prize - download certificate
Billy Brilliant Kwa - 2nd Prize - download certificate
Celine Angir - 1st Prize - download certificate
Claire Nicole Lin - 1st Prize - download certificate
Clarice Ong - 1st Prize - download certificate
Felice Alicia - 3rd Prize - download certificate
Quinn Makayla Tan - 2nd Prize - download certificate

 


PERFORMANCE GRADES 7-8

Axel Joey - 1st Prize - download certificate
Catherine Prabowo - 1st Prize - download certificate
Ellie Christabelle Ho - 3rd Prize - download certificate
Patricia Jane - 2nd Prize- download certificate

 


DIPLOMA CLASS

Amadea Regine Tan - 2nd Prize - download certificate
Jasmine Sanjaya - 1st Prize - download certificate

 


BAROQUE PERIOD CLASS

Chloe Corselia Huang - 1st Prize - download certificate
Claire Nicole Lin - 1st Prize- download certificate
Ellie Christabelle Ho - 3rd Prize - download certificate
Michael Setiawan - 2nd Prize - download certificate
Redalina Pesireron - 3rd Prize - download certificate
Richard Khonan - 2nd Prize - download certificate
Russell, Huang - 1st Prize - download certificate
Sandrine Liem - 1st Prize - download certificate


CLASSICAL PERIOD CLASS

Alicia Hardjono - 3rd Prize - download certificate
Jade Nathaleen Santosa - 1st Prize - download certificate

 


ROMANTIC PERIOD CLASS

Azelia Javelyn Kho - 2nd Prize - download certificate
Chelsea Angelica Hartono - 2nd Prize - download certificate
Ellena Jocelyn Lasiman - 2nd Prize - download certificate
Herbie Tio - 2nd Prize - download certificate
Jiseline Eugenia Sarjimin - 3rd Prize - download certificate
Lorenzo Anson Poedijono - 1st Prize - download certificate
Norman Jefferson Nainggolan - 1st Prize - download certificate

 


20th-21st CENTURY PERIOD CLASS

Arista Wangsadjaja - 2nd Prize - download certificate
Laurenne Leticia Candra - 2nd Prize - download certificate

 


RECITAL PERFORMANCE CLASS A

Alexander Kyle Hudyana - 2nd Prize - download certificate

 


RECITAL PERFORMANCE CLASS B

Alistair Yan Chern Chew - 2nd Prize - download certificate
Avielle Naomi Adimulia - 2nd Prize - download certificate
Ellie Christabelle Ho - 3rd Prize - download certificate
Keiko Sheravine Cen - 2nd Prize - download certificate
Mary Kate Onggowijoyo - 2nd Prize - download certificate
William Albert Hartono - 3rd Prize - download certificate


RECITAL PERFORMANCE CLASS C

Aaliyah Higashimori - 1st Prize - download certificate
Charisse Hei Yan Chung - 1st Prize - download certificate
Genevieve Axelia Santoso - 2nd Prize - download certificate
Shane Keegan Cen - 2nd Prize - download certificate
Sherleen Emmanuel - 2nd Prize - download certificate

 


RECITAL PERFORMANCE CLASS D

Celeste Seah En Xuan - 3rd Prize - download certificate
Chai Zhe Feng - 3rd Prize - download certificate
Jacqueline Jade Thungriallu - 2nd Prize - download certificate
Mevelaine Hope Abigail Susanto - 3rd Prize - download certificate
Sean Kenneth Hudyana - 2nd Prize - download certificate

 


RECITAL PERFORMANCE CLASS E

Allison Kim - 2nd Prize - download certificate

 


RECITAL PERFORMANCE CLASS F

Amadea Regine Tan - 2nd Prize - download certificate
Kathryn Velicia Gela - 3rd Prize- download certificate
Masune Kikuchi - 1st Prize - download certificate
Nasya Lilananda - 1st Prize - download certificate
Russell, Huang - 1st Prize - download certificate
Sean Jethro - 1st Prize - download certificate
Vianca Joellyn Poandy - 3rd Prize- download certificate